مراقبت و سلامتی

آیا عطر های روغنی واقعا برای سلامتی مضر هستند؟

ترکیب عطرهای روغنی

 در این سال ها عطر ادکلن های روغنی  توانسته اند بخش عمده ای از دنیای عطر ادکلن را تشکیل دهند. آنها نیز مانند سایر ادکلن هایی که بر پایه الکل ساخته شده اند طرفداران سرسخت خود را دارند که محکم پای تصمیم خود می ایستند. اکر شما هم مانند هر عاشق دنیای عطر ادکلن دوست دارید. از دنیای عطرهای روغنی سر در بیاورید و به این نکته پی ببرید که آیا واقعا عطر های روغنی برای سلامتی ما مضر هستند؟ بیایید با هم مضرات عطرهای روغنی را برسی کنیم.

برای درک بهتر اینکه آیا واقعا  عطر ادکلن های روغنی مضر هستند. در ابتدا باید  به این نکته توجه کنیم که آنها از چه چیزی ساخته شده اند. عطر های روغنی اغلب از ترکیب عصاره های روغنی مانند روغن جوجوبا یا نارگیل بدست می آیند. این عصاره ها میتوانند بصورت طبیعی یا مصنوعی تهیه شوند. در ساخت عطر ادکلن های روغنی از گیاهان یا حیوانات  استفاده می شود یا بصورت کاملا مصنوعی در آزمایشگاه شاخته می شوند.

ابن نکته قابل ذکر است که گیاهی بودن روغن استفاده شده همیشه به معنای ایمن تر بودن آن نیست. پیچک سمی طبیعی است اما ما به هیچ عنوان مالیدن آن بر روی پوست را به شما توصیه نمی کنیم. تفاوت عطر روغنی با ادکلن در میزان اسانس روغنی است که در ترکیب آنها استفاده می شود.

تماس عطر های روغنی با پوست

عطر های روغنی معمولا بصورت مستقیم بر روی پوست مالیده میشوند و میزان تماس آنها با پوست نسبت به ادکلن های الکلی بیشتر است. این تماس نزدیک ادکلن روغنی با پوست ممکن است واکنش های آلرژیک بر روی پوست شما ایجاد کنند. این میزان نزدیکی این ادکلن ها با پوست مانند مکالمه ای صمیمانه با یک دوست بسیار نزدیک است که میتواند برای شما خوشایند باشد. یا این میزان نزدیکی و صمیمیت با این ادکان ها در آخر به ضرر شما تمام می شود؟آیا مضرات عطرهای روغنی به روش استفاده ما هم بستگی دارد؟

برای بسیاری از افراد ادکلن های روغنی عطر های ملایمی هستند. زیرا به نسبت رقیق تر شده اند و از الکل در ترکیب آنها استفاده نشده است. که باعث تحریک پوست شما شود. با این حال اگر از روغن ها آلرژی زا در آنها استفاده شده باشد ممکن است پوست شما نسبت به آن واکنش شدیدی بدهد و آنرا نپذیرد.

با پچ تست در آزمایشگاه میتوان فهمید که پوست شما به چیزی آلرژی دارد و استفاده از کدام ادکلن روغنی برای شما مناسب نیست. مضرات عطرهای روغنی بطور کلی به این بستگی دارد که پوست شما نسبت به عصاره های استفاده شده در آن ادکلن آلرژی دارد یا خیر.

عصاره های مصنوعی در مقابل عصاره های طبیعی

مواد مصنوعی موجود در ادکلن های روغنی ممکن است نت هایی ایجاد کنند که زیاد برای شما خوشایند نیستند. اما از طرفی دیگر ترکیب های مصنوعی استفاده شده در ادکلن های روغنی  می توانند رایحه هایی ایجاد کنند که به سختی در ترکیب های طبیعی قابل استخراج باشد. اما نباید فراموش کرد احتمال اینکه پوست شما به ترکیب های مصنوعی واکنش بدهد بیشتراست.

مواد طبیعی هم اعتبار خود را دارند و مینوانند عمقی غنی به ادکلن ببخشند. اما به یاد داشته باشید طبیعی به معنای بدون آلرژی نیست. برخی از عصاره های طبیعی مانند مرکبات قوی هستند و می توانند باعث تحریک پوست یا واکنش آلرژیک شوند.

آیا ترکیب های مصنوعی در ادکلن باعث پیچیده تر شدن رایحه ی آن می شود؟ استفاده از مواد مصنوعی چه تاثیری ممکن است بر روی زیست محیط بگذارند؟

عطر های روغنی اغلب به نسبت ادکلن های الکلی به مواد کمتری برای تولید نیاز دارند. در آزمایشگاه های تولید ادکلن تمرکز بیشتر بر روی این است که با حداقل مواد عطرهایی با ماندگاری بالا تولید کنند ادکلن هایی با کیفیت که به بتواند رضایت مشتری را جذب کند. 

ملاحظات زیست محیطی و اخلاقی

اگر بخواهیم جنبه های اخلاقی در تولید یک ادکلن را بررسی کنیم برخی از عصاره های طبیعی مانند چوب صندل یا مشک از منابعی استفاده می شود که برداشت در آنها بیش از حد مجاز است. یا از حیوانات در تهیه آنها استفاده می شود. اگر شرکت ها بخواهند جنبه اخلاقی را در نظر بگیرند از منابعی که پایداری بیشتری دارند استفاده می کنند یا از جایگزین های مصنوعی بهره می برنند.

آیا عطر های روغنی واقعا مضر هستند؟

 پس از در نظر گرفتن مواد تشکیل دهنده، احتمال تحریک پوست، و پیامدهای محیطی و اخلاقی پاسخ به این پرسش که واقعا ادکلن های روغنی مضر هستنند پیچیده است. بیشتر عطر های روغنی  برای اکثر افراد بی خطر هستند، اما نه همه. اطلاع از بدن و مواد موجود در روغن هایی که انتخاب می کنید بسیار مهم است. 

سایت بالوپین نماینده برند لطافه در ایران همواره سعی دارد بهترین عطر ادکلن های عربی از برند لطافه و سایر برند های عربی و اماراتی را با تضمین اصالت کالا با مناسب ترین قیمت به شما عزیزان ارائه دهد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *