آرایشی و زیبایی

آیا عطر ها هم تاریخ انقضا دارند؟ + چند تکنیک برای نگهداری بهتر عطر

ادکلن تاریخ انقضا گذشته

آیا عطرها واقعا تاریخ انقضا دارند؟ پاسخ بله است! عطرها ممکن است منقضی شوند.  تاریخ انقضای هر عطر  متفاوت است. ادکلن تاریخ انقضا گذشته ممکن است کارایی خوبی نداشته باشد. اما بطور کلی ماندگاری عطر به عوامل مختلفی از جمله مواد تشکیل دهنده عطر، کیفیت بسته بندی و شرایط نگهداری بستگی دارد. به طور نسبی، عطرهایی که با مواد طبیعی ساخته شده و در شرایط خوب نگهداری می شوند، ماندگاری بیشتری نسبت به عطرهایی دارند که با مواد مصنوعی ساخته شده و در شرایط نامناسب نگهداری می شوند.

عطرها تاریخ انقضا دارند و ممکنه بعد از گذشت زمان کیفیت خودشون رو از دست بدن. اما این تاریخ انقضا برای هر عطری متفاوته و به عوامل مختلفی بستگی داره.

عواملی که بر ماندگاری عطر تاثیر می‌گذارند:
 • مواد تشکیل دهنده عطر: عطرهایی که با مواد طبیعی ساخته می‌شوند، معمولاً ماندگاری بیشتری نسبت به عطرهایی دارند که با مواد مصنوعی ساخته می‌شوند.
 • کیفیت بسته بندی: عطرهایی که در بطری‌های باکیفیت و درب‌های محکم بسته بندی می‌شوند، ماندگاری بیشتری دارند.
 • شرایط نگهداری: عطرها باید در مکان‌های خنک، تاریک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شوند.

به طور کلی، می توان گفت:

 • عطرهای باز نشده، اگر در شرایط مناسب نگهداری شوند، تا 3 تا 5 سال ماندگاری دارند.
 • عطرهای باز شده، اگر در شرایط مناسب نگهداری شوند، تا 1 تا 2 سال ماندگاری دارند.

عطر تاریخ انقضا گذشته چه مشکلاتی می تواند داشته باشد؟

 • ممکنه بوی عطر تغییر کند و ناخوشایند شود.
 • ممکنه عطر به طور کامل تبخیر شود و اثری از آن باقی نماند.
 • ممکنه مواد تشکیل دهنده عطر تجزیه شده و به پوست شما آسیب برسانند.

نکاتی برای افزایش ماندگاری عطر:

 • عطر را در مکان خنک، تاریک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.
 • بعد از استفاده از عطر، درب آن را محکم ببندید.
 • از عطر در حمام یا مکان‌های گرم و مرطوب استفاده نکنید.
 • عطر را روی پوست خود اسپری کنید، نه روی لباس.

با رعایت این نکات می توانید از عطر خود تا مدت زمان بیشتری استفاده کنید و از بوی خوش آن لذت ببرید. از  ادکلن تاریخ انقضا گذشته هم در بعضی مورد ها می شود استفاده کرد ولی تا حد امکان از استفاده آن خودداری کنید.

از کجا بدونیم یک عطر تاریخ انقضاش گذشته؟

ازطیق رنگ و بوی عطر تا حدودی میشود به منقضی شدن آن پی ببرد. در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد ممکن است یک عطر منقضی شده باشد یا نه. یکی از نشانه هایادکلن تاریخ انقضا گذشته تغییر در بوی عطر است. اگر عطری شروع به بوی متفاوت کند یا از بازدهی کمتری برخوردار شود، ممکن است دیگر حداکثر کارایی خود را نداشته باشد. علامت دیگر تغییر در ظاهر عطر است. اگر عطر کدر شود یا رنگ آن تغییر کند، ممکن است در حال انقضا باشد.  عوارض ادکلن تاریخ مصرف گذشته ممکن است جبران ناپپذیر باشد. و آسیب جدی به پوست ما برساند. سایت بالوپین نمایندگی برند لطافه در تهران شما را به خواندن ادامه این مقاله دعوت می کند.

ادکلن تاریخ انقضا گذشته

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از انقضای عطر آورده ایم:

محل نکهداری عطر: عطرها باید در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید و گرما نگهداری شوند. همچنین برای جلوگیری از تبخیرعطر باید در یک ظرف محکم در بسته آنه نگهداری کنید.

از قرار دادن عطر در معرض دمای شدید خودداری کنید: عطرها را نباید در یخچال یا فریزر نگهداری کرد. زیرا سرمای شدید می تواند باعث غلیظ شدن عطر و کاهش بوی آن شود. به همین ترتیب، عطرها را نباید در ماشین داغ یا نور مستقیم خورشید رها کرد، زیرا گرمای بیش از حد می تواند باعث رقیق شدن عطر شود.

به طور منظم از عطر استفاده کنید: عطرهایی که به طور منظم استفاده می شوند نسبت به عطرهایی که به ندرت استفاده می شوند ماندگاری بیشتری دارند. اگر عطری دارید که زیاد استفاده نمی کنید، برای کمک به افزایش ماندگاری آن، استفاده از آن  را بیشتر کنید.

عطر را از رطوبت دور نگه دارید: عطرها را نباید در مکان های مرطوب نگهداری کرد، زیرا رطوبت باعث می شود پخش بوی عطر متر شود و همچنین می تواند به بسته بندی عطر آسیب برساند.

عطرهای ساخته شده با مواد طبیعی را انتخاب کنید: عطرهایی که با مواد طبیعی ساخته می شوند نسبت به عطرهایی که با مواد مصنوعی ساخته می شوند ماندگاری بیشتری دارند.  تاریخ انقضای مواد طبیعی در طول زمان کمتر مستعد تجزیه شدن هستند، بنابراین عطرهای ساخته شده با مواد طبیعی پایدارتر و ماندگارتر هستند.

سایت بالوپین

سایت بالوپین نمایندگی عطر لطافه در تهران کلیه محصولات برند لطافه این برند اماراتی را مانند سایر عطر ادکلن های عربی با قیمت عمده در خدمت شما عزیزان قرار داده است. کلیه عطر و ادکلن های موجود در این سایت بطور مستقیم از دبی تهیه شده اند . به همین دلیل شما می توانید عطر ادکلن محبوب خود را با اطمینان از اصالت آن به قیمت عمده در سایت بالوپین نماینده ادکلن های عربی سفارش دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به دست شما برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *