معرفی نت ها

عطر سیمانی | concrete perfume

عطر سیمانی
عطر سیمانی:زیبایی و پیچیدگی در صنعت عطر سازی

ماهیت روایح زودگذر است، بنابراین وقتی درباره آنها بحث می کنیم، اغلب کلماتی را باید از حواس دیگر قرض می گیریم. زبان شناسان در چندین مطالعه مشاهده کرده اند که بسیاری از زبان ها در مقایسه با ادراک بصری یا لمسی واژگان کوچکتری برای توصیف بوها دارند و افراد هنگام صحبت در مورد رایحه ها به کیفیت اشیاء تکیه می کنند.

عطرها نمی توانند صدا تولید کنند، تغییر رنگ دهند یا شکل خاصی داشته باشند (به جز رنگ مایع یا طرح و بسته بندی بطری). آنها دما را تغییر نمی دهند، اما احساس گرما یا خنکی را منتقل می کنند. با وجود نداشتن بافت فیزیکی، عطرها اغلب  دنیای واقعی را تداعی می‌کنند، چه تجربه شده و چه تصوری. نادیده گرفتن این تداعی ها زمانی که رایحه ای باعث ایجاد خاطره می شود، چالش برانگیز است.

ما می توانیم برخی از ترکیبات عطر را با استفاده از ویژگی های لمسی توصیف کنیم. آنها می توانند پودری، چسبنده، خشک، آبی، هوا، صاف، تیغ دار، دانه دار، ساینده، تار، خارش دار یا جویدنی مانند آدامس حبابی یا شیرین بیان سیاه باشند.

عطر سیمانی

عطر سیمانی یا عطر های الهام گرفته از مواد

برخی از عطرها شما را به یاد مواد خاصی می اندازند.برند UERMI ایتالیایی بر این ایده استوار است که ما عطرها را مانند لباس می پوشیم و همه بوها و همه پارچه ها میتوانند پوست ما را لمس کنند. مجموعه آنها دارای نسخه های اختصاص داده شده به چرم، جین، ترمه، ساتن، ابریشم، و مخمل و همچنین غیر متعارف ترین در طیف برند ایتالیایی   XX±Latex لاتکس است. با این حال، این بررسی بر روی عطری به همان اندازه  بر منحصربه‌فرد و الهام‌بخش بودن آنها تمرکز خواهد کرد.

عطر بتنی

اصطلاح عطر سیمانی از این جا نشات گرفته است ، در دنیایی که بتن همه جا وجود دارد، بافت معمولی مناظر شهری، اکنون زمینه متفاوتی به آن داده می شود.

قلمرو منحصر به فرد تصفیه شده عطرسازی. در اینجا، عطر گرانبها تلقی می شود. کلیشه ها واژگون می شون، یک ماده همه کاره شکلی غیرقابل پیش بینی پیدا می کند. کاوش در تخریب، ساخت و ساز، و ایجاد، بتن عطری است که در آن پیش فرض های مادی به طرز ماهرانه ای از بین می روند و راه را برای چیزی جدید هموار می کنند.

بتن مظهر این روح اختراع مجدد است، که نمایانگر شکل جدیدی از زندگی، تجسم جدیدی از چوب صندل است.به گفته این برند بتن در واقعیت مدرن همه جا حاضر است و به معنای واقعی کلمه در مناظر شهری بافته شده است. عطر Comme des Garcons که به این ماده کامپوزیت اختصاص یافته است، سه گانه ای از تخریب، ساخت و ساز و خلقت را در بر می گیرد. بطری متمایز و نمادین آن به شکل سنگریزه، که در یک پوسته خاکستری و ذاتا متخلخل با کلاهک فلزی خارج از مرکز قرار گرفته است، من را به یاد معماری بی رحمانه می اندازد.

مدرنیزه سازی سیمانی

جنبش مدرنیستی به رهبری چهره هایی مانند لوکوربوزیه، گلدفینگر و اسمیتسون ها در پاسخ به نیاز به روش های ساخت و ساز اقتصادی، کاربردی و کارآمد در دوران پس از جنگ جهانی دوم پدید آمد.

در بریتانیا، طراحان بی رحمانه از مواد ارزان قیمت و تصفیه نشده استفاده می کردند، با این حال به هر ساختمان ویژگی های متمایزی می دادند. سازه هایی با نمای بتنی در سراسر بریتانیا ظاهر شده اند از جمله مدرسه هانستانتون، اسمیتسون پلازا در وست مینستر، برج بالفرون و تئاتر ملی. در نهایت، این سبک به سایر نقاط جهان گسترش یافت و اغلب برای ساخت ساختمان‌های اداری مانند سالن یادبود موسسه فناوری ایلینویز، سالن کنسرت پرث در استرالیا و کتابخانه روبارتس در تورنتو استفاده شده است.

با گذشت زمان، این ساختمان‌های غم‌انگیز، که یادآور فضاپیماهای بیگانه یا میراث تمدن‌های از دست رفته است، الهام‌بخش مردم سراسر جهان شده است: طراحان، هنرمندان، فیلمبرداران، نوازندگان الکترونیک و هر کسی که شیفته تاریخ و معماری مدرنیستی است. جنگل‌های شهری، با جنگل‌های شلوغ پر از بتن، تمام بتن و فولاد، الهام‌بخش بزرگی برای ری کاواکوبو، هنرمند بصری و مدیر خلاق Comme des Garçons Parfums، کریستین آستوگوویه، و نیکلاس بولیو، عطرساز IFF شد.

عطر سیمانی

الهام از ساختمان های بتنی و فولادی در عطر سازی

آنچه در این خلقت نیکلاس بولیو شگفت‌انگیزتر و جذاب‌تر است، کارکرد باورنکردنی و دقیق او با بافت‌ها است که تا حداکثر توان تقویت شده است. ترکیب عطر چوبی-گلی Comme des Garçons خشکی و رطوبت را در کنار هم قرار می دهد. اول، سطح صاف و کمی ناهموار یک دال بتنی که توسط خورشید گرم می شود – و همان سطح، اما این بار خیس از باران. این عطر مانند گرد و غبار ریز سیمان در سوراخ های بینی می نشیند، اما بر خلاف عطر دوم که برای سلامتی مضر است، تنها می تواند منجر به اعتیاد شدید شود. در واقع، تقریباً غیرممکن است که خود را از بطری خاکستری مات جدا کنید.

ترکیب بندی عطر بتنی

بتن در بحبوحه تعمیرات اساسی بوی محل ساخت و ساز می دهد. شما می توانید بوی تازه گی سیمان مرطوب، مخلوط سیمان و گلوله های فشرده شده خاک اره را از نت های بالایی تشخیص دهید و تاثیر اولیه را کاملا بر ذهنتان بگذارد به طور غیرمنتظره، گل های خارق العاده از صفحات بتنی رشد می کنند – گل های رز هیولایی ساخته شده از سازه های فلزی با خارهای تیز. اکسید گل رز با لهجه میخکی مشخص از اوژنول به طور کامل در چوب صندل خامه ای-شیرین آغشته به هل، دارچین و فلفل سیاه حل می شود. در این ترکیب چوب صندل بدون چربی، آجیل و میوه های استوایی به همراه شهرهای کاغذی شناور هستند که پس از چند بار اسپری کردن روی پوست شما ظاهر می شوند و سپس ناپدید می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *