معرفی برند

برند کریستین دیور | Christian Dior brand

برند کریستین دیور

معرفی برند کریستین دیور

برند کریستین دیور  برند گوش نواز! در دنیای مد و عطر شکی نیست که فرانسوی ها یک سر و گردن بالاتر هستند.انحصار شجره نامه واقعی اکثریت ارجمندترین خانه های مد لباس وآتلیه ها زندگی خود را در فرانسه (به طور خاص پاریس) شروع کردند.از میان تمام موسسات مد متولد فرانسه، کریستین دیور یکی از معروف ترین وپایداری، پشت سر گذاشتن جنگ جهانی دوم، جامعه در حال تغییر دهه 60 و فشاربه قلمروهای جدید تاریخچه عطر دیور به همان اندازه که قانع کننده است منحصر به فرد نیز است.دیور مسئول برخی از نمادین ترین سبک ها و رایحه های جهان و همچنین آموزش است. برخی از تأثیرگذارترین شخصیت ها،برای مثال، ایو سن لوران یکی از این افراد بود.

شروع دوباره

در اوایل قرن بیستم، آرایشگران فرانسوی بدون شک کانون مد جهانی بودند. همه به نظر می رسید که از سالن ها و خیابان های پاریس تکامل یافته باشند. نازی ها در طول جنگ جهانی دوم صنعت مد فرانسه را نابود کردند. و بسیاری را فراری دادند.آتلیه ها از کار افتادند.خانه هایی که قبل از جنگ بسیار تأثیرگذار بودند، دو خانه بعد از جنگ مستحکم بودند. شانل و بالنسیاگا چیزی که خانه دیور را منحصر به فرد می کند این است که از خاکستر این خانه برخاسته است.

برند دیور از نرماندی تا نگاه جدید

کریستین دیور که در سال 1905 در شهر ساحلی گرانویل، نرماندی متولد شد، در سنین پایین به خوبی با تجمل و ظرافت اشنا بود.به خوبی آشنا بود. فرزند یک تولید کننده ثروتمند بود.در سن 5 سالگی به همراه خانواده اش به پاریس نقل مکان کرد.دیور با تحصیلات خوب و ارتباطات خانوادگی که در اختیار داشت، توانست کارهای زیادی انجام دهد. پدر و مادرش امیدوار بودند که او دیپلمات شود و وارد رده های بالاتر شود. او از دوران کودکی به شدت خلاق بود وکارهای هنری انجام می دادو کارهای هنری خود را در خیابان به فروش می رساند. این رگه هنری پس از ترک مدرسه نیز ادامه یافت.

تاریخچه عطرهای دیور

برای بسیاری از افراد مد دیور دور از دسترس است. مد لباس ها نه تنها گران است، بلکه می تواند برای بسیاری از افراد غیر قابل دست یابی باشد به همین دلیل تاریخچه عطر دیور می تواند بسیار کاربردی باشد.

درگیر با فرهنگ پاپ در برند کریستین دیور

مانند کوکو شانل قبل از او، کریستین دیور نیز عطرهای خود را برای ارائه  به عموم مردم با تجملات در امیخت همه چیز با روحیه مقاومت فرانسه آغاز شد.

ادکلن میس دیور (۱۹۴۷)

اولین عطر این خانه مد به افتخار کاترین دیور، خواهر کوچکترش که در طول دوران جنگ با نازی ها به مقاومت فرانسه پیوست  ساخته شد. عطر میس دیور توسط ژان چارلز و پل واچر خلق شده است.

ادکلن میس دیور برند کریستین دیور

ادکلن ای ای یو ساواج (۱۹۶۶)

اولین عطر مردانه از برند کریستین دیور، Eau Sauvage توسط Edmond ساخته شد رایحه ای نوآورانه بود که هنوز هم محبوب است.

ادکلن ای ای یو ساواج

ادکلن پویزن برند دیور ( ۱۹۸۵)

عطری که به همان اندازه که محبوب بود بحث برانگیز نیز بود. این ادکلن توسط ادوارد فلیشر برای برند کریستین دیور ساخته شد که خود به تنهایی یک موفقیت بزرگ در دهه 1980 بود و امروزه نیز محبوبیت زیادی دارد.

ادکلن پویزن برند کریستین دیور

ادکلن جادور برند دیور (۱۹۹۹)

یکی از محبوب ترین عطرهای جهان، عطر جادور است که توسط کالیک بکر ساخته شده است.که خود یک کلاسیک مدرن و پرفروش می باشد.

ادکلن دیور جادور برند کریستین دیور

نتیجه

تاریخچه دیور داستان پیروزی بر ناملایمات، نوآوری و تعهد به تعالی کریستین دیور از خاکسترهای جنگ جهانی دوم است که امپراطوری را ساخت که هنوز هم پر رونق است چه طرفدار مد یا عطر باشید، تاثیر آن را نمی توان انکار کرد دیور در دنیای مد و زیبایی تاثیر بسزایی داشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *